A WordPress fejlesztői webhely élőben történő megjelenítése
Mi a teendő az élő adás megkezdése előtt
Van néhány dolog, amit megtehet a siker érdekében, mielőtt hivatalosan megkezdené a fejlesztői webhely éles üzembe helyezését.
- Győződjön meg arról, hogy a fejlesztői webhely teljesen működőképes – Győződjön meg arról, hogy fejlesztői webhelye teljesen működőképes, mielőtt továbbítanánk az élő webhelyére. Ez a lényege a homokozóban vagy állomásozó környezetben való munkavégzésnek – megbizonyosodhat arról, hogy az elvégzett változtatások megfelelően működnek, mielőtt szabadon engedné őket egy élő webhelyen.
- Készítsen biztonsági másolatot mindkét webhelyről – A webhely(ek)ről készítsen biztonsági másolatot. A legbiztonságosabb, ha mind a fejlesztői, mind az élő webhelyről biztonsági másolatot készít , bár az élő webhely a legfontosabb a kettő közül, mivel ezt a webhelyet próbálja védeni. Van néhány WordPress biztonsági mentési beépülő modul , amelyek segíthetnek, ha szüksége van rá. A beépülő modulok biztonsági másolatain kívül a tárhelyszolgáltatója kínálhat valamilyen szolgáltatást a biztonsági mentésekhez. Nyissa meg a gazdagép tudásbázisát, és nézze meg, mit kínálnak a biztonsági mentések terén.
- Határozza meg a megfelelő módszert. – Miután a fejlesztői webhelye működőképes, és a webhelyekről biztonsági másolat készül, elkezdheti eldönteni, hogy a fejlesztői webhely éles indítása melyik opció felel meg Önnek a legjobban. Az alábbiakban három módszerrel foglalkozunk részletesen.
A fejlesztői webhely élőben történő megjelenítése
Háromféleképpen vizsgálhatjuk meg, hogyan lehet egy WordPress fejlesztői/staging webhelyet élő webhelyre helyezni. A következő lehetőségek közül választhat:
- Használjon WordPress migrációs beépülő modult
- Manuálisan nyomja meg a fejlesztői webhelyet
- és használjon tárhelyszolgáltatói migrációs eszközöket
A piacon lévő összes jelentős átmeneti/áttelepítő bővítmény ingyenes árazási modellt használ, ahol bizonyos opciók nem használhatók, hacsak nem fizet érte. Érdemes megnézni, hogy mit kínálnak a főbb migrációs és staging pluginek ingyenes verziói, hogy megfeleljenek-e az Ön igényeinek. Ebben a cikkben a Delicious Brains WP Migrate Lite bővítményét fogjuk használni . A Pro verzió sokkal egyszerűbbé teszi ezt a folyamatot, és nem csak a fejlesztői webhely adatbázisát továbbítja ( a Lite verzió nem tolja be a beépülő modulokat, a médiafájlokat vagy a témafájlokat az élő webhelyre ).
A Manuális módszer azoknak szól, akik ismerik a phpMyAdmin és a cPanel alkalmazásokat . Ez a megközelítés nagyon gyakorlatias, és sok lépésből áll. Nagyon megéri az idejét, ha többet szeretne megtudni arról, hogyan működik a WordPress a háttérben. De jó ideig tart, amíg befejezi.
Azt tapasztaltuk, hogy azok a tárhelyszolgáltatók, amelyeknek platformjukba Staging Tools van beépítve, a legegyszerűbb lehetőséget kínálják a fejlesztői webhely élő webhelyre való átküldésére. Bemutatjuk, hogy a Siteground állomásozó eszközei hogyan teszik ezt gyerekjátékká.
Push Dev Site to Live with WP Migrate (bővítmény – ingyenes verzió)
Ahhoz, hogy egy állomáshelyet továbbítson élő webhelyére egy beépülő modullal, a WP Migrate szolgáltatást fogjuk használni . Ez az egyik legjobb migrációs bővítmény , amelynek ingyenes verziója van. Ráadásul a pro verzió még egyszerűbbé teszi a folyamatot.
*Megjegyzés: A legtöbb átmeneti/áttelepítő beépülő modul ingyenes verziót kínál, de többet ér a fizetős verzió
A WP Migrate letöltése és aktiválása után a WordPress fejlesztői webhelyére és az élő webhelyére is navigáljon a fejlesztői webhelyre (mindkettőt tartsa nyitva külön lapon). Az Eszközökben kattintson a DB áttelepítése elemre .
A tetején kattintson az Áttelepítés lehetőségre, majd a „Másik webhely cseréje ezzel a hellyel” alatt kattintson az Adatbázis exportálása elemre .
Ezután egy képernyőre jutunk, ahol lecseréljük az adatbázisunkban lévő karakterláncokat, hogy azok megfeleljenek az élő webhelyünkön lévő karakterláncoknak. Ez biztosítja, hogy amikor a fejlesztői webhelyről az élő webhelyre importáljuk az áttelepített/leküldött információkat, a webhely nem fog leállni.
Figyelje meg a jobb oldalon a két Csere szövegmezőt , amelyeket ki kell töltenie.
Ezután az élő webhelyünket tartalmazó nyitott lapra lépünk . Ugyanabban a bővítményben ugyanoda megyünk. A Keresés oszlopban hivatkozunk és másolunk az élő webhely tartalmára . Ezek vissza lesznek illesztve a fejlesztői webhelyre .
Miután beillesztettük az elemeket az élő webhelyről a fejlesztői webhelyre (ha megfordult, hivatkozzon az előző 2 képre), készen állunk az adatbázis exportálására a fejlesztői webhelyen. Ezzel letölti a fejlesztői webhely adatbázisának exportált fájlját (a téma, beépülő modul és médiafájlok nem lesznek benne, és szükségük van a WP Migrate Pro verziójára, hogy könnyedén tolja és húzza a webhelyeket).
Látnia kell egy Exportálás befejeződött üzenetet.
Most, hogy megvan az exportált .sql fájl, tennünk kell vele valamit. Az élő webhely C-paneljére lép , és az „Adatbázisok” részben kattintson a phpMyAdmin elemre .
Most, hogy megvan az exportált .sql fájl, tennünk kell vele valamit. Az élő webhely C-paneljére lép , és az „Adatbázisok” részben kattintson a phpMyAdmin elemre .
A felső középső részén kattintson az Importálás gombra . A betöltődő oldalon megkeresi a számítógépére letöltött fájlt, majd az oldal bal alsó sarkában található Ugrás gombra kattintva elindítja az importálást. Ez importálja az adatbázisokat a fejlesztői webhelyről az élő webhelyre.
Ha ez megtörtént, ellenőrizze élő webhelyét, hogy megbizonyosodjon arról, hogy működőképes, és hogy a fejlesztői webhelyen végrehajtott változtatások megjelennek-e az élő webhelyen.
A fejlesztői webhely kézi indítása
Teljesen lehetséges, hogy egy fejlesztői webhelyet kézzel továbbítson az élő webhelyére. Ez nem a gyenge szívűeknek való, de igazán jó tudás azoknak, akik próbálnak megismerkedni a WordPress adatbázisokkal és a cPanel-lel. Ezek a lépések minden olyan tárhelyszolgáltatónál működnek, amely továbbra is használja a cPanel-t.
Töltse le a szükséges fájlokat a fejlesztői webhelyről
Az első dolog, amit meg fogunk tenni, az az, hogy a fejlesztői webhelyen a cPanelhez navigálunk. Innen megtaláljuk a Fájlkezelőt , megnyitjuk a fejlesztői webhely Dokumentum gyökérkönyvtárát , majd kattintson az Ugrás gombra .
Innen szeretnénk rákattintani a wp-content elemre, és tömöríteni a mappát .
Ezzel létrehoz egy új tömörített wp-content.zip fájlt. Kattintson az új zip fájlra, és válassza a letöltés lehetőséget .
Ezután meg akarjuk találni a fejlesztői webhely wp-config.php fájlját, és azt is letölteni a számítógépére.
Adatbázis exportálása a fejlesztői webhelyről
Ezután térjen vissza a cPanelhez; az Adatbázisok alatt kattintson a phpMyAdmin elemre .
A bal oldali sávban kattintson arra az adatbázisra , amely megfelel a WordPress fejlesztői webhelyének adatbázisának. Kattintson az Összes ellenőrzése, majd az Exportálás lehetőségre a legördülő menüből.
A következő képernyőn egyszerűen győződjön meg arról, hogy az exportálási mód gyorsra van állítva, és a formátum SQL . Ezután kattintson az Ugrás gombra .
Azt tettük, hogy letöltöttük a fejlesztői webhely kritikus fájljait, amelyeket feltöltünk és beállítunk az élő webhelyen. Ez megadja az élő webhelynek azt a konfigurációt, amelyet a fejlesztői webhelyen állított be a tesztelés és az építés során.
Adatbázis importálása élő webhelyre
Most lépjen az élő webhely cPaneljére (NEM a fejlesztői webhelyre). Kattintson a phpMyAdmin elemre .
A bal oldali oldalsávon válassza ki az élő webhely adatbázisát . Ezután ellenőrizze a táblázat összes sorát. A legördülő menüben válassza a „Drop” lehetőséget . Ezzel törli a táblázatokat az élő webhelyről, így lecserélhetjük őket a korábban letöltött adatbázisra.
Erősítse meg a táblázat „Eldobása” választását az Igen gombra kattintva .
Ezután gyorsan válassza ki az Importálás elemet a fenti menüből, és kattintson a Fájl kiválasztása elemre .
Ezután kövesse az utasításokat a fájl feltöltéséhez. Válassza ki a korábban letöltött .sql fájlt , és kattintson a Megnyitás gombra .
Az adatbázis feltöltésének befejezéséhez kattintson az Ugrás gombra .
Ebben az újonnan feltöltött adatbázisban figyelembe kell vennie a fájlok előtagját a bal oldali sávban. Erre egy jövőbeli lépésben szükségünk lesz.
Frissítse az adatbázist az élő webhely URL-jével
Ugyanabban az adatbázisban válassza ki az _options táblát a bal oldalsávon. Az elérhető beállítások listájában válassza a Szerkesztés lehetőséget a siteurl beállításnál az option_name oszlopban. *Későbbi használatra jegyezze fel az adatbázis előtagját is.
Az adatbázistábla siteurl beállításai között a Beszúrás lapon frissíteni akarjuk a siteurl paraméter_értékét. Ehhez cserélje ki a meglévő fejlesztői webhely URL-jét az élő webhely URL-jére a jobb oldali értékmezőben. Ezután görgessen le, és kattintson a Go/Done gombra .
Ha elkészült, térjen vissza ugyanahhoz a beállításlistához az _options táblázathoz. Az elérhető opciók listájában válassza a Szerkesztés lehetőséget a kezdőlappal az opció_neve oszlopban. Ezután ismételje meg ugyanazt a folyamatot, mint korábban (a siteurl esetén ), és cserélje ki a home option_value fejlesztői webhely URL-jét az élő webhely URL-jére.
Frissítse a webhelyfájlokat (wp-content) az élő webhelyen
Ezen a ponton végeztünk adatbázisunk feltöltésével és konfigurálásával! De még nem értünk ki az erdőből. Még mindig le kell cserélnünk a Live Site néhány fájlját a fejlesztői webhelyről.
Ehhez lépjen vissza az Élő webhely cPanel oldalára, kattintson a Fájlkezelőre, válassza ki az élő webhelyet, majd kattintson az Ugrás gombra .
Kattintson a wp-content mappára , majd törölje azt .
Ezután kattintson a Feltöltés gombra a fájlkezelő felső menüjében.
Kattintson a Fájl kiválasztása elemre . Ezután válassza ki a wp-content.zip fájlt, és kattintson a Megnyitás gombra .
Várja meg, amíg feltöltődik. Ha a feltöltés befejeződik, de nem tér vissza a fájlszerkezethez, kattintson a Vissza ide… hivatkozásra.
Keresse meg és kattintson rá az imént feltöltött wp-content.zip fájlra, majd válassza ki a kivonatot a legördülő menüből.
A Kibontás előugró ablakban kattintson a Fájlok kibontása elemre . A kicsomagolás után törölheti a tömörített wp-content.zip fájlt, mivel ez zavaró lehet, ha gyakran csinálja ezt.
Frissítse a wp-config.php fájlt az élő webhelyhez
Ha a wp-content mappa a helyén van, válassza ki a wp-config.php fájlt , és kattintson a szerkesztés gombra .
Keresse meg a dokumentumban a table_prefix kifejezést , és cserélje ki a table_prefixet a fejlesztői webhely adatbázistábláinak korábban említett előtagjával. Ezután egyszerűen görgessen le, és kattintson a Mentés gombra.
Ez az! Tekintse meg az élő webhelyet, hogy megtekinthesse a WordPress fejlesztői webhelyéről hozott változtatásokat.
Ha ez túl sok lépés volt az Ön számára, sok modern hosting cég, amely a WordPress tárhelyszolgáltatását részesíti előnyben, robusztus (és könnyen használható) átmeneti/migráló eszközöket kínál.
Ezután megmutatjuk, hogy a Siteground hogyan teszi egyszerűvé a fejlesztői webhelyek élő webhelyre küldését.
Tolja át a fejlesztői webhelyet élő webhelyre a Siteground Staging Tools segítségével
A WordPress telepítésére szakosodott tárhelyszolgáltatók egyre jobb eszközöket hoznak létre a fejlesztői/állomásozó webhelyek élő webhelyre tolásához. Az egyik ilyen hosting cég a Siteground , amely történetesen az egyik Divi Hosting partnerünk . Ahhoz, hogy egy fejlesztői webhelyet élesíthessen a Siteground használatával, létre kell hoznia az átmeneti webhelyet a Siteground Site Tools segítségével .
Miután webhelye elkészült és fut a Sitegroundon, jelentkezzen be Siteground-fiókjába. Ezután kattintson a tetején található Webhelyek fülre . Válassza a Webhelyek allapot is. Innentől válassza ki a kívánt webhelyet , amelyet az oldalon lévő egyes mezők képviselnek. Kattintson az adott webhely Webhelyeszközök gombjára .
A bal oldalsáv menüjében keresse meg a WordPress > Staging menüpontot . Innentől válassza ki az általunk gondolt pontos élő webhelyet a Select WordPress telepítésében , amely általában az adott TLD aldomainjeinek listája.
Az alul található „Átmeneti másolatok kezelése” részben keresse meg a telepíteni kívánt átmeneti példányt, és kattintson a hárompontos ikonra (⋮) az átmeneti példány opcióinak kibontásához. A teljes állomáshely üzembe helyezéséhez válassza a listából a Teljes telepítés lehetőséget. Választhatja az Egyéni telepítés lehetőséget is , ha csak egy része volt a telepíteni kívánt állomáshelynek.
Végül a Telepítés megerősítése előugró ablakban kattintson a Megerősítés gombra .
Utána végeztünk! A jobb felső sarokban a siker üzenetet kell látnia .
Ha nem látja a sikeres párbeszédet, forduljon a Siteground ügyfélszolgálatához hibaelhárításért.
Mi a teendő, miután a fejlesztői webhelyet élőben közzétették
Mindhárom módszerünk, amellyel egy WordPress fejlesztői webhelyet élő webhelyre küldünk, kiváló lehetőség. De mindegyiknél fennáll annak a veszélye, hogy ideiglenesen feltörik a webhelyet. Bár remélhetőleg az ebben a cikkben szereplő lépések elvezették a kívánt eredményhez, itt van valami, amire figyelnie kell, ha befejezte a helyszíni leküldést.
Miután befejezte a kiválasztott lépéseket, nyissa meg az Élő webhelyet, és tekintse át az oldalakat. Győződjön meg arról, hogy minden betöltődik, és azt, amit várt. Ezután lépjen a rendszergazdai irányítópultra, és jelentkezzen be. A bejelentkezés során nem fordulhat elő hibák.
Ha úgy tűnik, hogy adatbázisproblémák vannak, gyorsan ki kell derítenie ezt. Tekintse meg az Adatbázis-kapcsolati hiba javítása című cikkünket, ahol megkereshet néhány gyakori területet, amelyet ellenőrizni kell. Ha push jön a lökésre, visszatérhet az indulás előtt létrehozott biztonsági másolathoz, és újra próbálkozhat a lépésekkel.
- Ellenőrizze a webhely www és nem www verzióit, valamint a HTTPS-t és a HTTP-t. (Az átirányítások a várt módon történnek?)
- Ellenőrizze a fő navigációs hivatkozásokat, valamint a dinamikus oldalakat, például kategóriákat, bejegyzéseket és egyéni bejegyzéstípusokat. (A fejlesztői webhely legutóbbi módosításai az élő webhelyen vannak?)
- Győződjön meg arról, hogy a képek megfelelően jelennek meg az újonnan frissített oldalakon.
- Ezt követően néhány napig naponta figyelje a 404 hibás hivatkozásokat.
Melyik módszert érdemes használni?
A cikkben tárgyalt három módszer mindegyike elvégzi a munkát. Webhelyétől vagy tárhelyszolgáltatójától függően azonban bizonyos lehetőségek jobban illeszkednek, mint mások. Íme néhány javaslat:
- Ha a tárhelyszolgáltató rendelkezik állomásozó eszközökkel, érdemes időt szánni ezek használatának megtanulására. Ezek az eszközök a lehető legkönnyebbé teszik a munkát.
- A következő legjobb útvonal a migrációs/staging pluginek. A Pro verziók némi pénzbe kerülnek, de minden alkalommal megcsinálják a trükköt.
- Egy fejlesztői webhely manuális áthelyezése élő webhelyre lehet, hogy nem a legjobb út kezdőknek, mivel több időt és technikai tudást igényel, és a webhely meghibásodásához vezethet. Ha azonban tudja, hogy mit csinál, ez a módszer több irányítást biztosít a folyamat felett, ami bizonyos fejlesztők számára előnyös.
Következtetés
Ha tudja, hogyan migrálhat át egy állomáshelyet az élő webhelyre, az hatalmas készségkészlet. Nagyobb szabadságot tesz lehetővé a webhelyeken végzett kísérletezésben, anélkül, hogy attól kellene tartania, hogy összeomlik az élő webhely, amelyen a látogatók aktívan tartózkodnak. Akár saját, akár ügyfelei webhelyeit kezeli, a frissítések leküldésének ismerete sokkal megbízhatóbb webmesterré tesz.
Kiemelt kép az Aleksandr_a / Shutterstock segítségével
0 hozzászólás