Ez a cikk leírja, hogy mikor kell javítania a WordPress adatbázist, és hogyan kell ezt megtenni. Menjünk dolgozni!
Jelzi, hogy WordPress-adatbázisa javításra szorul
Egy WordPress webhely futtatása során sok hibába ütközhet, és nem mindegyik kapcsolódik az adatbázishoz. Azon kevés WordPress-hibák egyike, amelyek közvetlenül kapcsolódnak az adatbázishoz, az „ adatbázis-kapcsolat létrehozásának hiba ”:
Egy másik példa az adatbázis-specifikus hibára az „adatbázis már naprakész” üzenet. Bár ez nem hangzik hibának, ez a probléma gyakran megakadályozza, hogy hozzáférjen a WordPress adminisztrátori irányítópultjához:
A WordPress egyéb adatbázissal kapcsolatos hibái finomabbak lehetnek. Néhány gyakori probléma:
- Hiányzó tartalom és képek a webhelyről
- Hibák a fájlok WordPress-be való feltöltése közben
- Egy vagy több beépülő modul nem működik megfelelően
- Megmagyarázhatatlan tartalmi változások történtek webhelyén
Minden WordPress telepítés két részből áll: az alapfájlokból és az adatbázisból. Az adatbázis tárolja a webhely összes tartalmát. Ha a WordPress nem tud csatlakozni hozzá, előfordulhat, hogy webhelye teljesen leáll.
Sajnos a WordPress adatbázis-hibáit nehéz lehet diagnosztizálni. A korábban felsorolt problémáknak több lehetséges oka is lehet. Általánosságban elmondható, hogy az adatbázis javítása előtt javasoljuk, hogy próbáljon ki más, gyakoribb hibaelhárítási módszereket .
A WordPress adatbázis-hibái mögött meghúzódó okok
A hitelesítési adatok a WordPress adatbázishibáinak leggyakoribb okai. A WordPress telepítésekor a CMS arra kéri, hogy állítson be egy meglévő adatbázist, vagy csatlakozzon hozzá. Mindkét esetben meg kell adnia a hitelesítő adatokat, hogy a WordPress csatlakozhasson az adatbázishoz:
A WordPress az adatbázis hitelesítő adatait a wp-config.php fájlban tárolja . Jellemzően, ha hibát lát az adatbázishoz való kapcsolódáskor, valaki bütykölte az adott fájlt.
Csatlakozási problémákba ütközhet akkor is, ha az adatbázis „megsérül” . Fájlsérülés fordulhat elő, ha kiszolgálóoldali hibák lépnek fel az adatbázis, a beépülő modulok vagy a témák frissítése közben. További gyakori okok közé tartozik a PHP elavult verziójának használata és a rosszul konfigurált fájl- vagy könyvtárengedélyek.
Ha problémákba ütközik a WordPress adatbázishoz való kapcsolódás során, és biztos abban, hogy a wp-config.php fájllal nincs probléma, akkor valószínűleg fájlsérüléssel küzd. Ebben az esetben a legjobb megoldás a WordPress adatbázis javítása.
A WordPress adatbázis javítása (4 módszer)
A legtöbb adatbázis-szoftver tartalmaz „javítási” funkciót. Az adatbázis javítása magában foglalja a sérült táblák vagy bejegyzések azonosítását, és annak biztosítását, hogy az adatokhoz problémamentesen hozzáférhessen.
A WordPress adatbázis javítása nem jelenti a bejegyzések kézi elérését és módosítását. Ehelyett a beépített funkciókra hagyatkozunk, és javítjuk a WordPress adatbázis-bővítményeket.
Mielőtt azonban rátérnénk a négy javítási módszerre, beszéljünk az adatbázis-mentésekről!
Készítsen biztonsági másolatot a WordPress adatbázisáról
Ha bármilyen változtatást szeretne végrehajtani a WordPress adatbázison (beleértve a javítást is), javasoljuk, hogy először készítsen biztonsági másolatot. Számos módja van az adatbázis biztonsági mentésének, többek között:
- WordPress biztonsági mentési beépülő modul használata: A legtöbb WordPress biztonsági mentési beépülő modul képes másolatot készíteni a webhely fájljairól és az adatbázisról. Ha van hozzáférése az irányítópulthoz, adatbázis-pillanatfelvételek készítéséhez is használhat egy beépülő modult. Ez a módszer természetesen csak akkor működik, ha hozzáfér az irányítópulthoz.
- A tárhely vezérlőpultjának átfutása: Egyes webtárhely-szolgáltatók lehetővé teszik, hogy speciálisan biztonsági másolatot készítsen az adatbázisról, vagy exportálja annak másolatát a vezérlőpultjukon keresztül.
- Az adatbázis-kezelő szoftver használata: A legtöbb, ha nem az összes adatbázis-kezelő szoftver képes másolatot készíteni az adatbázisokról.
Mivel néhány hiba megakadályozza, hogy bejelentkezzen a WordPress irányítópultjára, nagy az esélye, hogy közvetlenül hozzá kell férnie az adatbázishoz. Ha phpMyAdmin -t használ, az adatbázis biztonsági másolatának létrehozása egyszerű.
Nyissa meg a phpMyAdmin beállításait, és válassza ki az exportálni kívánt adatbázist a bal oldali menüből. Ezután kattintson az Exportálás fülre a képernyő tetején.
A következő képernyőn kiválaszthatja, hogy melyik exportálási módot és milyen formátumban szeretné menteni az adatbázisfájlt:
A Gyors exportálási módszer létrehozza az adatbázis teljes másolatát, és az SQL az alapértelmezett formátum az ilyen típusú adatokhoz. A teljes biztonsági mentés segít, ha az adatbázis-javítási folyamat rosszul megy, és vissza kell állítania azt. Még akkor is, ha a korábban hibát okozóhoz.
Most pedig nézzük meg a WordPress-adatbázis javításának négy módját!
1. Az adatbázis javításához használja a phpMyAdmin programot
A phpMyAdmin a legnépszerűbb adatbázis-szoftver a tárhelyszolgáltatók körében. Tartalmaz egy beépített adatbázis-javító funkciót, amelyet adott táblákhoz használhat.
A funkció használatához jelentkezzen be a phpMyAdmin irányítópultjára (gyakran a cPanelből vagy a gazdagép webhelyeszközeiből), és válassza ki a javítani kívánt WordPress adatbázist a bal oldali menüből. A jobb oldalon az adatbázisban található összes tábla áttekintése látható:
Egy vagy több táblázatot kiválaszthat a nevük mellett balra található jelölőnégyzetre kattintva. Miután kiválasztotta a javítani kívánt táblákat, nyissa meg a Kijelöltekkel: legördülő menüt a képernyő alján, és kattintson a Táblázat javítása lehetőségre:
Ha nem tudja, melyik tábla(ok) okoznak problémát, javasoljuk a teljes adatbázis javítását . Jelölje ki az összes táblázatot, mielőtt kiválasztja a Táblázat javítása opciót, és rákattint az Ugrás gombra.
Ezt követően a phpMyAdmin megjelenít egy sikeres képernyőt, amely megjeleníti a sikeresen javított táblázatokat:
Az adatbázis javítása után térjen vissza a WordPresshez, és ellenőrizze, hogy a hiba továbbra is fennáll-e. Ha igen, akkor lehet, hogy egyáltalán nem foglalkozik adatbázis-problémával.
2. Javítsa meg a WordPress adatbázist egy beépülő modullal
Egyes adatbázis-optimalizáló beépülő modulok lehetővé teszik a sérült táblák javítását is. Ezek a bővítmények azonban csak akkor érhetők el, ha az adatbázishiba nem akadályozza meg a WordPress irányítópultjának elérését. Tehát nem ez az egyetlen módszer az adatbázis védelmére/kezelésére.
Ha hozzáfér az irányítópulthoz, javasoljuk a WP-DB Manager használatát . Ezzel a felhasználóbarát eszközzel több összetevőt is elérhet, szerkeszthet és optimalizálhat a WordPress irányítópultján.
Miután telepítette és aktiválta a beépülő modult, lépjen az Adatbázis > DB javítása fülre az irányítópulton:
Itt kiválaszthatja, hogy mely asztalokat szeretné javítani. A teljes adatbázis javításához jelölje ki az összes táblát, és kattintson a Javítás gombra a képernyő alján. A beépülő modul egy egyszerű sikerüzenetet küld vissza, és közli, ha nem sikerült kijavítania bizonyos táblákat.
Ez csak egy példa a WordPress adatbázis-bővítmény használatával végzett javításra. Számos más beépülő modul is használható, köztük az Advanced Database Cleaner és a BackWPup .
3. Állítsa be a WordPress-t az adatbázis javításához
A WordPress beépített adatbázis-javító eszközzel érkezik. Ez az eszköz azonban nincs bekapcsolva. A használatához egyetlen kódsort kell hozzáadnia a wp-config.php fájlhoz.
Mint mindig, ha egy WordPress alapfájlt szeretne szerkeszteni, előtte másolja át. Ez a lépés gyors biztonsági másolatot készít, ha a szerkesztés rosszul sikerül.
A wp-config.php eléréséhez csatlakozzon webhelyéhez FTP-n keresztül , és lépjen a WordPress gyökérmappájába . A wp-config.php pont benne lesz.
Szerkessze a fájlt, és adja hozzá a következő kódrészletet a következő sor elé, amely azt mondja: „ /* Ez minden, hagyja abba a szerkesztést! Boldog blogírást. */ ” :
define ('WP_ALLOW_REPAIR', igaz);
Mentse el a módosításokat a wp-config.php fájlba , majd keresse fel a következő URL-t a böngészőben:
yoursite.com/wp-admin/maint/repair.php
Természetesen a „sajatwebhely.com” csak a domainnév helyőrzője . Az oldal betöltésekor egy képernyőt kell látnia, amely a WordPress adatbázis javítására és optimalizálására vonatkozó lehetőségeket tartalmazza:
Kattintson az Adatbázis javítása elemre, és várja meg, amíg a WordPress elvégzi a munkát. Megjelenik egy sikeres képernyő, majd megpróbálhatja újratölteni webhelyét, hogy megnézze, a hiba továbbra is fennáll-e.
Az adatbázis javítása után térjen vissza a wp-config.php fájlhoz , és távolítsa el a WP_ALLOW_REPAIR bejegyzést. Alternatív megoldásként újra feltöltheti a korábban létrehozott fájl másolatát. Ezzel biztosítod, hogy más felhasználók ne élhessenek vissza a WordPress adatbázis-javító eszközzel.
4. Használja a WP-CLI adatbázis-javítási funkcióját
Ha WP-CLI- t használ , elérhet egy parancsot a WordPress adatbázis javításához. Ez a parancs:
wp db javítás
A beállítástól függően előfordulhat, hogy az adatbázis hitelesítő adatait is megadnia kell paraméterként. Ha a parancs kiadásakor kapcsolódási hibába ütközik, előfordulhat, hogy hozzá kell adnia az adatbázis felhasználónevét és jelszavát.
Ebben az esetben a javítási parancs így néz ki:
wp db javítás [--dbuser={érték}] [--dbpass={érték}]
A parancs futtatásához cserélje ki az „érték” helyőrzőket az adatbázis hitelesítő adataira. Ezt követően megjelenik egy sikerüzenet: „Siker: Az adatbázis javítva”.
Töltse be újra a WordPress webhelyét egy böngészőben, és a dolgoknak vissza kell állniuk a normális kerékvágásba. Ahogy fentebb említettük, ha a hiba továbbra is fennáll, előfordulhat, hogy egyáltalán nem foglalkozik adatbázishibával.
Következtetés
A WordPress adatbázishibák diagnosztizálása bonyolult lehet, kivéve, ha a CMS adatbázis-kapcsolati vagy frissítési problémákra figyelmezteti . Ha sérült adatbázissal foglalkozik, az a problémától függően hatással lehet webhelye tartalmára és funkcióira.
Ha úgy gondolja, hogy WordPress adatbázis-hibával áll szemben, többféleképpen is javíthatja azt:
- Az adatbázis javításához használja a phpMyAdmin programot .
- Javítsa meg a WordPress adatbázist egy plugin segítségével.
- Állítsa be a WordPress-t az adatbázis javításához.
- Használja a WP-CLI adatbázis-javító funkcióját.
Kérdése van a WordPress adatbázis javításával kapcsolatban? Beszéljünk róluk az alábbi megjegyzések részben!
0 hozzászólás