Ha tökéletesen konfigurált tárhelykörnyezeteket szeretne előre telepíteni a Divi sikeréhez szükséges eszközökkel, nézze meg a Divi Hosting oldalt . Együttműködtünk a WordPress hosting iparág vezető vállalataival, hogy a legmegbízhatóbb, Divi-kompatibilis tárhelyet kínáljuk Önnek.NÉZZE MEG A DIVI HOSTING SZOLGÁLTATÁST
Tartalomjegyzék
- Divi hosting követelmények (a lista)
- A Divi Hosting követelmények magyarázata
- Hogyan ellenőrizhető, hogy Divi webhelye megfelel-e a követelményeknek
- Hogyan módosíthatja a szerver beállításait
- Divi Hosting: Megbízható Divi-optimalizált tárhely
Divi hosting követelmények (a lista)
A Divi egy erőteljes WordPress téma- és oldalkészítő, robusztus tervezőeszközkészlettel. Annak érdekében, hogy a Divi optimálisan működjön az Ön szerverén vagy gazdagépén, a következő Divi hosting követelményeket adtuk meg.
- PHP verzió = minimum 7.4 (8.0+ ajánlott)
- memória_korlát = 128M
- post_max_size = 64M
- feltöltési_maximális_fájlméret = 64M
- maximális_végrehajtási_idő = 120
- max_input_time = 60
- max_input_vars = 1000
- display_errors = 0
A szerverbeállításokon kívül a következőket is javasoljuk:
- Divi Version = legújabb
- WordPress verzió = 5.3 vagy újabb
- Adatbázis = MySQL 5.7 vagy újabb verzió; MariaDB 10.2 vagy újabb verzió
Ne feledje, hogy a fenti tárhelykövetelmények listája nem „szükséges” a Divi webhely működéséhez. Ez inkább egy iránymutatás, hogy segítse a Divi legjobb működését.
Most mindegyiket részletesebben megvizsgáljuk.
A Divi Hosting követelmények magyarázata
1. PHP verzió
A listánk első hosting követelménye a PHP verzió. A listában szereplő beállítások többsége közvetlenül kapcsolódik a PHP futásidejű konfigurációjához (azaz memóriakorlát, max_végrehajtási_idő stb.), amivel a következőkben foglalkozunk. Egyelőre helyénvalónak tűnik, hogy időt szakítsunk arra, hogy megértsük a PHP kulcsfontosságú szerepét a webhely teljesítményében, valamint a frissítés szükségességét.
A PHP teljesítménybeli szerepe
A WordPress szerververem (a WordPress/Divi webhely működtetéséhez szükséges összetevők) általában négy fő összetevőből áll:
- operációs rendszer (általában Linux)
- webszerver (általában Apache vagy NGINX)
- adatbázis (MySql vagy MariaDB)
- és PHP (a webfejlesztés szerveroldali szkript programozási nyelve)
A négy összetevő közül talán a PHP befolyásolja leginkább webhelye teljesítményét. Íme, miért.
A statikus HTML-webhelyektől eltérően a WordPress egy dinamikus CMS, amely PHP-t (egy szkriptnyelvet) használ az adatbázisban tárolt adatok lekérésére, hogy megjelenítse azokat egy weboldalon. Ez megkönnyíti a webhely kezelését, de a hátránya, hogy tovább tart az oldalak betöltése, mivel az oldal betöltése előtt meg kell találnia az adatokat az adatbázisban. Gondolkozz el róla. Minden alkalommal, amikor betölt egy weboldalt a böngészőbe, a PHP-nek fel kell dolgoznia, amire a kiszolgálónak szüksége van, meg kell találnia az adatbázisban, majd vissza kell küldenie HTML-ben (így láthatja a böngészőjében). Tehát ha a webhely betöltése sok PHP kérést igényel, az oldal elkerülhetetlenül lelassul.
A WordPress-szel együtt a Divi a PHP-re is támaszkodik, hogy Divi Builder tartalmat és dizájnt szállítson az oldalára. A Divi ezt gyorsan és hatékonyan teszi meg egy dinamikus keretrendszerrel , amely (igény szerint) csak azokat a PHP kéréseket dolgozza fel, amelyekre szüksége van egy oldal betöltéséhez. Ezért olyan gyors oldalkészítő . Tehát, mivel a Divi beépített sebesség- és teljesítményoptimalizálása is a PHP-re támaszkodik, a legésszerűbb a PHP verziójának frissítése.
Miért érdemes a PHP legújabb verzióját használni?
Mivel a PHP fontos szerepet játszik a webhely teljesítményében, a legjobb gyakorlat a PHP legújabb stabil verziójának használata. Ennek két fő oka a biztonság és a sebesség (de vannak más másodlagos előnyök is ). Minden frissítés kijavítja azokat a hibákat, amelyek ellenőrzés nélkül sérülékenységekhez vezethetnek. És a PHP minden új verziója növeli a másodpercenként feldolgozható kérések számát. Ez sokkal gyorsabbá teszi webhelyét anélkül, hogy bármilyen más sebességoptimalizálást végezne .
Annak érdekében, hogy webhelye biztonságos legyen, olyan PHP-verziót kell futtatnia, amely aktívan támogatott és/vagy frissítéseket kap. Ennek írásakor a PHP egyetlen aktívan támogatott verziója a 8.0 és a 8.1. A PHP 7.4-es verziója (a 8.0 fő kiadása előtti verzió) csak biztonsági javításokat kap, de ki tudja, meddig. Ez azt jelenti, hogy ha nem fut legalább 7.4 (ez szintén a WordPress ajánlása), akkor webhelye sebezhető lehet a biztonsági fenyegetésekkel szemben. És ha WooCommerce-t futtat, a biztonsági tét még nagyobb, ezért a WooCommerce határozottan javasolja, hogy legalább 7.4 -et is futtasson.
A Divi webhelyek esetében a WordPresshez (és a WooCommerce-hez) igazodunk, ezért a 7.4-es vagy újabb verziót is ajánljuk. De a már készülőben lévő verzióra (7.4) való frissítés elkerülése érdekében javasoljuk, hogy lehetőség szerint frissítsen 8.0-ra vagy 8.1-re.
PHP verzió esetén a következőket ajánljuk:
PHP verzió: 7.4 vagy újabb (8.0+ ajánlott)
Az alábbiakban további információkat talál a PHP-verzió frissítéséről.
PHP futásidejű konfiguráció
Most, hogy megértjük a PHP legújabb verziójának futtatásának fontosságát, itt az ideje, hogy áttekintsük azokat a PHP direktívákat, amelyek szabályozhatják a PHP futását a webhelyen. A legtöbb követelmény ebben a listában PHP.ini direktívák, amelyek értékei módosíthatók annak érdekében, hogy a webszerver optimálisan futtassa a PHP-t az Ön webhelyéhez.
2. memória_korlát
A listánk második eleme az első PHP direktívánk, a memória_limit . Ez beállítja a szkript által használható maximális memóriamennyiséget. Alapértelmezés szerint a gazdagép vagy a WordPress által beállított memóriakorlát túl alacsony lehet. Ez az alkalmazások összeomlásához vezet, amikor a PHP eléri a mesterséges határt. De légy óvatos. Ha túl magasra állítja a határértéket, a rossz szkriptek felemésztik az összes rendelkezésre álló memóriát.
Ehhez a beállításhoz a következőket javasoljuk:
memória_korlát = 128M
3. post_max_size
A post_max_size PHP direktíva korlátozza, hogy mekkora lehet egy oldal vagy fájl a webhelyén. Ha az oldala nagyobb, mint a PHP-ben beállított korlát, akkor nem sikerül betölteni. A Divi Builder használatakor a bejegyzések mérete meglehetősen nagyra nőhet, ezért fontos ezt a korlátot növelni. Ez hatással van a fájlméret fel-/letöltésére is, ami megakadályozhatja a nagyméretű elrendezések importálását az építőbe.
Ehhez a beállításhoz a következőt javasoljuk:
post_max_size = 64M
4. feltöltési_maximális_fájlméret
Az upload_max_filesize PHP direktíva beállítja a feltöltött fájl maximális méretét. Meghatározza, hogy mekkora lehet egy oldal vagy fájl a webhelyén. Ha az oldala nagyobb, mint a PHP-ben beállított korlát, akkor nem sikerül betölteni. A Divi Builder használatakor a bejegyzések mérete meglehetősen nagyra nőhet, ezért fontos ezt a korlátot növelni. Ez hatással van a fájlméret fel-/letöltésére is, ami megakadályozhatja a nagyméretű elrendezések importálását az építőbe.
Ehhez a beállításhoz a következőt javasoljuk:
upload_max_filesize = 64M
5. max_execution_time
A max_execution_time PHP direktíva befolyásolja, hogy mennyi ideig tölthet be egy oldalt az időtúllépés előtt. Fontos, hogy korlátot állítsunk be, hogy a rosszul megírt szkriptek ne kössék le a szervert. De ha a korlát túl alacsony, előfordulhat, hogy nem tud nagyméretű elrendezéseket és fájlokat importálni a Divi builderbe. Ha problémába ütközik (különösen nagy fájlok feltöltésekor), előfordulhat, hogy növelnie kell ezt az értéket, hogy megfeleljen az igényeinek. Ha azonban úgy találja, hogy ezt az értéket 300-ra vagy többre kell növelnie, akkor más problémák állhatnak a háttérben, vagy szükség lehet a tárhely frissítésére.
Ehhez a beállításhoz a következőket javasoljuk:
max_execution_time = 120
6. max_input_time
A max_input_time PHP direktíva beállítja azt a maximális időt (másodpercben), ameddig a szkript képes a bemeneti adatok elemzésére. Korlátozni akarjuk ezt az időt, hogy megvédhessük a DOS-támadásokat. De ha a limit túl alacsony, előfordulhat, hogy a Divi Builder időtúllépéssel töltődik be. Ha problémába ütközik, lehet, hogy növelnie kell ezt az értéket, hogy megfeleljen az Ön igényeinek. Ha azonban a bemeneti adatok elemzése több mint 60-120 másodpercet vesz igénybe, akkor más problémák állhatnak a háttérben, vagy szükség lehet a tárhely frissítésére.
Ehhez a beállításhoz a következőket javasoljuk:
max_input_time = 60
7. max_input_vars
A max_input_vars PHP direktíva befolyásolja, hogy hány bemeneti változó fogadható el. Fontos, hogy korlátokat állítsunk fel a DOS támadások elleni védekezés érdekében. De ha a határ túl alacsony, az megakadályozhatja a Divi Builder megfelelő betöltését.
Ehhez a beállításhoz a következőket javasoljuk:
max_input_vars = 1000
8. display_errors
A display_errors PHP direktíva határozza meg, hogy ki kell-e nyomtatni a hibákat az oldalkimenet részeként. Ez egy olyan szolgáltatás, amely segít egy webhely fejlesztési folyamatában, és soha nem használható gyártási helyszíneken. A legjobb, ha ezt „0”-ra állítja, kivéve, ha konkrét oka van ezeknek a hibáknak a webfejlesztés során történő megjelenítésére.
Ehhez a beállításhoz a következőket javasoljuk:
display_errors = 0
9. Divi verzió
A szerveroldali PHP-beállítások mellett mindig a legjobb a Divi legújabb verzióját használni. Ez segít a WordPress-szel való kompatibilitás biztosításában, és a webhely gyors, biztonságosabb és erőteljesebb megőrzését teszi lehetővé. Ha valamilyen oknál fogva problémái vannak egy új verzióval, bármikor használhatja a Divi Rollback funkciót, hogy egyetlen kattintással visszaváltson a korábbi verziókra, amíg a hibák el nem tűnnek. További információért nézze meg, hogyan frissítheti a Divi-témát .
A következőket ajánljuk:
Divi Verzió: legújabb
10. WordPress verzió
A Divi mellett mindig a legjobb a WordPress legújabb stabil verzióját használni. Ez nemcsak a Divi-vel való kompatibilitást biztosítja, hanem nagymértékben felgyorsítja webhelyét is, ami kevesebb memóriát és kevesebb CPU-val kapcsolatos problémát eredményez. A PHP 7.4-gyel (a jelenleg biztonsági frissítéseket kapó legrégebbi verzióval) való kompatibilitás biztosítása érdekében a WordPress 5.3-as vagy újabb verziójával kell rendelkeznie. De ha azt javasoljuk, hogy frissítsen PHP 8.0+ verzióra (vagy az aktívan támogatott verziókra), akkor a WordPress 5.6-os vagy újabb verziójával kell rendelkeznie.
A következőket ajánljuk:
WordPress verzió: 5.3 vagy újabb
11. Adatbázis verzió
Az adatbázisszoftver, amelyet a Divi webhelye használ, vagy MySQL vagy MariaDB lesz. Mindegyik működni fog a Divi és a WordPress segítségével. És mint minden máshoz, az optimális teljesítmény érdekében javasoljuk a MySQL vagy a MariaDB legújabb verziójának használatát.
A Divi esetében a WordPresshez igazodunk, és a következő adatbázis-verziókat ajánljuk:
MySQL verzió = 5.7 vagy újabb
MariaDB verzió = 10.2 vagy újabb
Hogyan ellenőrizhető, hogy Divi webhelye megfelel-e a követelményeknek
Divi rendszer állapotának ellenőrzése
A Divi rendelkezik egy beépített támogatási funkcióval, amely rendszerállapot-ellenőrzést végez a Divi webhelyén. Ez lehetővé teszi Önnek (és ügyfélszolgálati csapatunknak), hogy bármit azonosítson webhelyén, amely nem felel meg a Divi-re vonatkozó ajánlásainknak.
A Divi rendszer állapotának ellenőrzéséhez lépjen a WordPress irányítópultjára. Lépjen a Divi > Support Center oldalra . Az oldal tetején megjelenik a Rendszerállapot mező, amely felsorolja a rendszerállapot-ellenőrzés összes eredményét.
WordPress webhely egészsége
A Divi rendszerállapotán kívül a WordPress beépített webhely-egészségügyi funkcióját is használhatja a WordPress-szel kapcsolatos problémák azonosítására. Ez a funkció nem kifejezetten a Divi, de hasznos lehet a WordPress mögöttes problémák azonosításában. A WordPress webhely állapotának ellenőrzéséhez nyissa meg az Eszközök > Webhely állapota menüpontot az irányítópulton.
Hogyan módosíthatja a szerver beállításait
Először készítsen biztonsági másolatot webhelyéről, és tesztelje a frissítéseket
A kiszolgáló beállításainak frissítése (különösen a PHP-verzió) bizonyos óvintézkedések megtétele nélkül nem olyan feladat. Például, ha webhelye olyan beépülő modultól függ, amely nem kompatibilis a PHP legújabb verziójával (gyakori probléma), a webhely tönkremehet. Ezért a legjobb gyakorlat, ha bármilyen változtatás előtt biztonsági másolatot készít a webhelyről . Ezután végezzen módosításokat egy tesztelési környezetben vagy állomáshelyen, hogy azonosítsa a problémákat az új verzió életbe lépése előtt. Ez gondnak tűnhet, különösen, ha valami elromlik. De mindenképpen érdemes időt szánni arra, hogy webhelye gyors, biztonságos és egészséges legyen a jövőben.
Ez egy jó alkalom arra is, hogy frissítsen a WordPress, a Divi és az összes beépülő modul legújabb verziójára. Valószínű, hogy minden felmerülő probléma rossz (vagy elavult) beépülő modulok eredménye, amelyek nem működnek megfelelően a PHP, a WordPress vagy a Divi újabb verzióival.
PHP verzió frissítése
Minden tárhelyszolgáltatónak rendelkeznie kell utasításokkal a webhely PHP-verziójának megváltoztatásához. Ebben a listában találhat utasításokat a PHP frissítéséhez a tárhelyszolgáltatóhoz . Ha nem, akkor közvetlenül kapcsolatba léphet velük. További információért tekintse meg ezeket a WordPress utasításokat .
Ha valamelyik Divi Hosting partnerünknél tárhelyet tart , akkor már futnia kell a PHP stabil verziójának. De ha meg akar győződni arról, hogy a legújabbat használja, itt van néhány hasznos link.
A Siteground esetében a következőképpen módosíthatja a PHP verzióját .
A Flywheel esetében a következőképpen kérhet PHP frissítést .
A Pressable esetén a következőképpen módosíthatja a PHP verzióját .
A Cloudways esetében itt található egy részletes cikk a PHP 8-ról és a WordPress webhely PHP-verziójának frissítéséről .
A PHP beállításainak manuális frissítése (wp-config.php, .htaccess vagy php.ini)
Ha frissíteni szeretné a PHP-beállításokat (a fenti listánkban szereplő PHP-direktívák ugyanazt a csoportját) a webszerveren, a legjobb, ha közvetlenül a php.ini fájlban frissíti, ha lehetséges. Egy másik lehetőség a .htaccess fájl frissítése. De a tárhelyszolgáltatótól függően előfordulhat, hogy közvetlen hozzáféréssel rendelkezik a php.ini vagy a .htaccess fájlhoz. Így előfordulhat, hogy könnyebb frissíteni a wp-config.php fájlt a PHP beállítások módosításához.
Itt található egy rövid magyarázat arról, hogyan frissítheti a 3 leggyakoribb konfigurációs fájlt.
A PHP beállításainak frissítése a php.ini-ben
Hozzáférés a webhely fájljaihoz (FTP-n, fájlkezelőn stb.), és győződjön meg arról, hogy látja a rejtett fájlokat. A php.ini fájlnak a webhelyfájlok nyilvános gyökérmappájában kell lennie.
Ha megosztott tárhelyet használ, valószínűleg nem fér hozzá a fő php.ini fájlhoz. Előfordulhat azonban, hogy létrehozhat egyet. A PHP-beállítások módosításához vagy hozzáadásához nyissa meg a fájlt, és használja a következő formátumot az egyes értékek szükség szerinti frissítéséhez:
01
02
03
04
05
06
07
|
memory_limit = 128M post_max_size = 64M upload_max_filesize = 64M max_execution_time = 120 max_input_time = 60 max_input_vars = 1000 display_errors = 0 |
MEGJEGYZÉS: Bizonyos esetekben előfordulhat, hogy meg kell adnia a memory_limit értéket a wp-config.php fájlban (lásd alább).
PHP beállítások frissítése .htaccess használatával
A WordPress alapértelmezés szerint a .htaccess fájlt használja a webhely állandó hivatkozásainak beállításához. Ez a fájl azonban a PHP futásidejű konfigurációjának beállítására is használható Apache szervereken. Ha hozzáfér ehhez a fájlhoz (FTP-n vagy tárhelyszolgáltatóján keresztül), akkor annak a webhely fájljainak gyökerében kell lennie.
Itt manuálisan hajthatja végre a szükséges változtatásokat a dolgok WordPress oldalán anélkül, hogy kapcsolatba kellene lépnie a szolgáltatóval. A fájl php.ini értékeit a következő formátumban frissítheti:
php_value beállítás_neve beállítás_értéke
Tehát, ha az upload_max_filesize-t 64M-re szeretné frissíteni, az így fog kinézni a .htaccess fájlban:
php_value upload_max_filesize 64M
Itt található az általunk javasolt php.ini értékek listája .htaccess fájlformátumban:
01
02
03
04
05
06
|
php_value memory_limit 128M php_value post_max_size 64M php_value upload_max_filesize 64M php_value max_execution_time 120 php_value max_input_time 60 php_value max_input_vars 1000 |
PHP beállítások frissítése a wp_config.php használatával
Az ajánlott PHP-beállítások közül néhány frissíthető a wp-config.php fájlból. Ez a fájl a webhely fájljainak gyökerében is megtalálható.
Íme néhány példa arra, hogyan frissítheti a wp_config.php fájlt a követelményeknek megfelelően.
A memóriakorlát 128M-ra állításához hozzáadhatja a következő kódrészletet:
define(‘WP_MEMORY_LIMIT’, ‘128M’);
A megjelenítési hibák 0-ra állításához használhatja a következő kódrészletet:
@ini_set( ‘megjelenítési_hibák’, 0 );
A maximális végrehajtási idő beállításához használhatja a következő kódrészletet:
set_time_limit(120);
Ügyeljen arra, hogy a töredéket az „Ennyi, hagyja abba a szerkesztést!…” sor elé helyezze be.
Ne feledje, hogy nem minden PHP.ini direktíva módosítható a wp_config.php fájlban. Azok a php.ini direktívák, amelyek nem tartoznak a PHP_INI_ALL változtatható módhoz , nem módosíthatók az ini_set() függvénnyel. Ezért a következő PHP direktívákat NEM szabad megváltoztatni az ini_set() használatával a wp-config.php fájlban:
post_max_size
upload_max_filesize
max_input_vars
max_input_time
Ehelyett frissítenie kell ezeket a beállításokat a .htaccess vagy php.ini fájlokon keresztül, vagy lépjen kapcsolatba a gazdagéppel.
Kapcsolatfelvétel a házigazdával
Nincs garancia arra, hogy a kézi beállítások felülírják a tárhelyszolgáltató beállításait, különösen, ha felügyelt tárhelyet használ. Ha problémái vannak a módosítások manuális végrehajtásával (vagy nem szeretné saját maga), forduljon tárhelyszolgáltatójához, hogy elvégezze a módosításokat. Az ügyfélszolgálatnak rendelkeznie kell egy e-mail címmel, telefonszámmal vagy chattel, amely lehetővé teszi a szükséges követelmények listájának benyújtását. Ha nem tudják teljesíteni a kérését, ideje frissíteni a tárhelyet.
Divi Hosting: Megbízható Divi-optimalizált tárhely
Webhelyének naprakészen tartása az optimális tárhelykövetelményekkel gondot okozhat, különösen akkor, ha tárhelykörnyezete még nincs WordPress-re vagy Divi-re igazítva. Ezért kínálunk Divi hostingot. Együttműködtünk a tárhelyszolgáltatás legnagyobb neveivel, hogy a legmegbízhatóbb, Divi-kompatibilis tárhelyet biztosítsuk.
Élvezze a tökéletesen konfigurált tárhelykörnyezeteket, amelyek előre telepítve vannak a Divi sikeréhez szükséges eszközökkel.
NÉZZE MEG A DIVI HOSTING SZOLGÁLTATÁST
Divi sebesség optimalizálása
Amellett, hogy a Divi tárhelykövetelményeit már a dobozból kiindulva kielégíti a nagyszerű tárhely, mindig van lehetőség a jobb webhelyteljesítményre. További információért tekintse meg a Divi Speed Optimization végső útmutatónkat .
Mi a helyzet a webszerverrel?
A WordPress (vagy Divi) futtatásához nincs szükség egyetlen webszerverre. De a WordPress (és a Divi) két legdominánsabb webszervere az Apache és az NGINX. További információért tekintse meg az Apache-ot és az NGINX-et összehasonlító bejegyzésünket .
Végső gondolatok
Remélhetőleg ez a bejegyzés megadja azt, amire szüksége van ahhoz, hogy Divi webhelye sikeres legyen. Íme néhány záró megjegyzés, amit érdemes szem előtt tartani.
- Használja a Divi rendszerállapot-eszközét a Divi webhelyére vonatkozó piros zászlók azonosítására. Ez egy egyszerű módja annak, hogy megbizonyosodjon arról, hogy Divi webhelye megfelel ajánlásainknak.
- A PHP legújabb (legstabilabb) verziójának futtatásának fontosságát nem lehet túlbecsülni. Valójában megszerezheti a legjobb webszervert (vagy gazdagépet), és optimalizálhatja webhelyét a jobb sebesség és teljesítmény érdekében. Ha azonban a PHP egy régi (nem támogatott) verzióját futtatja, akkor webhelye szenvedni fog. Tegyen meg mindent annak érdekében, hogy a PHP verziója mihamarabb frissüljön.
- Előtt. Bármilyen módosítást hajt végre a szerver beállításain vagy bármilyen más frissítésen, először készítsen biztonsági másolatot a webhelyéről! Még jobb, ha a változtatásokat a gyártási helyen végrehajtja egy tesztelési vagy állomáshelyen.
- Amikor módosítja a szerver beállításait, győződjön meg arról, hogy tudja, miért teszi ezt. Bár egyszerű megoldás lehet bizonyos opciók korlátainak növelése, előfordulhat, hogy több kárt okoz. Ha a szkripteknek túl sok időt adunk, akkor sebezhetővé válhat a DOS-támadásokkal szemben. Ehelyett először győződjön meg arról, hogy nincsenek mögöttes problémák, és szükség esetén frissítse a tárhelyet.
Várom válaszaitokat a megjegyzésekben.
0 hozzászólás