A WordPress importálási/exportálási funkcióinak megismerése
Minden WordPress webhely rendelkezik beépített importálási és exportálási funkciókkal. Ezeket az Eszközök » Importálás és Eszközök » Exportálás alatt találja meg a WordPress irányítópultján.
Ha az Exportálás oldalra lép, látni fogja a WordPress alapértelmezett beállításait. Ezek segítségével választhat az összes tartalom exportálása között, vagy csak a bejegyzések, oldalak vagy média exportálása között.
Minden tartalom magában foglalja a navigációs menüket, valamint a bejegyzéseket, oldalakat, megjegyzéseket, egyéni mezőket, kifejezéseket és egyéni bejegyzéstípusokat .
De sok esetben nem akar mindent importálni. Például előfordulhat, hogy csak a navigációs menüt és a benne szereplő oldalakat szeretné lemásolni, de a bejegyzéseit vagy bármely más oldalt nem.
Szerencsére van egy egyszerű beépülő modul, amely kiterjeszti ezt a funkciót, így csak a WordPress navigációs menüit importálhatja és exportálhatja.
Ennek ellenére nézzük meg, hogyan importálhatunk és exportálhatunk navigációs menüket anélkül, hogy az összes tartalmat exportálnánk.
Navigációs menük exportálása és importálása a WordPressben
Mielőtt továbbmenne, győződjön meg arról, hogy elégedett az exportálandó menüvel. Webhelye menüjét a Megjelenés » Menük alatt találja meg .
Ha segítségre van szüksége a menü létrehozásához vagy módosításához, tekintse meg oktatóanyagunkat, amely arról szól, hogyan adhat hozzá navigációs menüt a WordPresshez .
Ezután telepítenie és aktiválnia kell a WPS Menu Exporter beépülő modult. További részletekért tekintse meg lépésről lépésre szóló útmutatónkat a WordPress beépülő modulok telepítéséről .
Az aktiválás után meg kell látogatnia az Eszközök » Exportálás oldalt a WordPress adminisztrátori irányítópultján.
Most látnia kell egy további lehetőséget a navigációs menüelemek exportálására. Ez magában foglalja magát a menüt, valamint a menüből hivatkozott összes oldalt.
Ha vannak bejegyzései a menüjében, azok is megjelennek, a hozzájuk fűzött megjegyzésekkel együtt.
Egyszerűen válassza ki a Navigációs menüelemek választógombot, majd kattintson az „Export fájl letöltése” gombra.
Ezzel letöltheti a navigációs menüt és a hozzá tartozó oldalakat a számítógépére. Ezek egy .xml fájlban vannak tárolva site.wordpress.yyyy-mm-nn néven , ahol a „site” a webhely neve, az „éééé-hh-nn” pedig a dátum.
A WordPress menü importálása az új webhelyre
A most letöltött .xml fájlt a WordPress szabványos importálási funkciójával importálhatja. Ez egy egyszerű folyamat. Csak fel kell töltenie a navigációs menüfájlt az új webhelyre.
Fontos: Győződjön meg arról, hogy az importált menüben lévő oldalakkal megegyező nevű oldal nem található, még a kukában sem. Ellenkező esetben előfordulhat, hogy az importáló eszköz nem tudja megfelelően importálni ezeket az oldalakat.
Először jelentkezzen be a WordPress irányítópultjára azon az új webhelyen, ahová importálni szeretné a menüt.
Ezután lépjen az Eszközök » Importálás menüpontra . Telepítenie kell a WordPress importőrt. Csak kattintson a „Telepítés most” linkre a „WordPress” alatt a lista alján.
Miután telepítette a WordPress importőrt, a „Telepítés most” hivatkozás helyett egy „Importőr futtatása” hivatkozást kell látnia.
Miután rákattintott erre a hivatkozásra, megjelenik a WordPress importálása képernyő. Itt a „Fájl kiválasztása” gombra kell kattintania, hogy ki tudja választani a korábban letöltött .xml fájlt.
Miután kiválasztotta a fájlt, kattintson a „Fájl feltöltése és importálása” gombra.
A következő képernyőn a rendszer felkéri a „Szerzők hozzárendelésére”. Az alapértelmezett lehetőség a menütartalom eredeti szerzőjének importálása.
Sok esetben az a legcélszerűbb, ha egy meglévő felhasználót állít be az importált tartalom szerzőjeként. Ezt úgy teheti meg, hogy a legördülő menüből kiválasztja a felhasználó nevét.
Ha maguknak az oldalaknak a tartalmát szeretné újra felhasználni, akkor érdemes bejelölnie a „Fájlmellékletek letöltése és importálása” négyzetet is. Ez azt jelenti, hogy a képek bekerülnek az importálásba.
Ha elégedett a beállításokkal, kattintson az oldal alján található „Küldés” gombra.
A befejezés után a következő üzenetet kell látnia:
Az importált menü és oldalak megtekintése
Az importálás a helyére tette a menüt és a kapcsolódó oldalakat. Az importált menü megtekintéséhez lépjen a Megjelenés » Menük oldalra . Itt ellenőrizheti, hogy megfelelően importálta-e.
A WordPress irányítópultján az Oldalak fülre kattintva is megtekintheti a menüvel együtt importált új oldalakat.
Ez az, sikeresen importálta a navigációs menüt és a kapcsolódó oldalakat. A menüt és az oldalakat tetszés szerint szerkesztheti.
Reméljük, hogy ez a cikk segített megtanulni, hogyan importálhat és exportálhat navigációs menüket a WordPressben. Érdemes lehet megnézni oktatóanyagainkat is a WordPress navigációs menüinek stílusáról és legördülő menü létrehozásáról a WordPressben .
Ha tetszett ez a cikk, kérjük, iratkozzon fel YouTube-csatornánkra a WordPress oktatóvideókhoz. Megtalálsz minket a Twitteren és a Facebookon is .
0 hozzászólás